Щодня у світі відбувається безліч витоків даних, від яких страждають не тільки організації, на які були спрямовані атаки, а й їхні клієнти.

Тому в останні роки служби безпеки даних розробили нові рекомендації, які зобов’язують компанії дбайливо ставитись до персональних даних клієнтів. Постачальники рішень з кібербезпеки активізували свою діяльність та пропонують рішення, які допоможуть компаніям захистити дані користувачів та уникнути штрафів. Незважаючи на це, витік даних все ж таки відбувається, і ось чому:

Людський фактор

Незважаючи на безліч рішень, спрямованих на те, щоб запобігти атакам хакерів, великі і малі організації мають одну дуже поширену і небезпечну вразливість, яку не завжди можна врахувати – людський фактор.

Схеми соціальної інженерії, такі як spear phishing та CEO impersonation, розроблені для того, щоб обманом змусити співробітників розкрити дані компанії, переказати гроші на рахунок хакерів або передати облікові дані для входу в систему.

Атаки на ланцюжки поставок

Ще один ефективний метод атаки – проникнення в організацію через малозахищені елементи ланцюжка поставок, наприклад, злам компанії-партнера, яка постачає їй програмне забезпечення або послуги. Як правило, хакери псують програмний продукт або заплановане оновлення програмного забезпечення, впроваджуючи в нього шкідливе ПЗ.

Саме так стався злам великої компанії SolarWinds, від якого постраждали багато користувачів її програмної платформи Orion, включаючи державні установи.

Відсутність виправлень у кінцевих точках

Саме непропатчене програмне забезпечення відіграє важливу роль у ланцюжку атак.

Організаціям доводиться постійно боротися з уразливістю програмного забезпечення. Відсутність останніх виправлень дозволяє зловмисникам використовувати вразливість програмного забезпечення для атак.

Неможливо запобігти всім атакам, але використання антивірусу гарантує захист пристроїв від атак, які використовують витік чи крадіжку даних.

Джерело: Bitdefender

З питань придбання продуктів Bitdefender звертайтесь до наших фахівців +380 (44) 383 4410 або sales@softico.ua.