Red Hat, Inc. – провідний світовий постачальник рішень із відкритим вихідним кодом, який допомагає клієнтам інтегрувати нові та існуючі ІТ-додатки, займається розробкою хмарних додатки, стандартизацією операційних системи, а також захистом і управлінням складними середовищами.

Активно розвиваючись, компанія Red Hat використовувала різні інструменти бізнес-аналітики в одиничних випадках, але не мала цілісного підходу до аналітики компанії. В умовах роз’єднаної стратегії роботи з даними, керівникам підрозділів було складно побачити загальну картину під час ухвалення ключових бізнес-рішень.

Співробітники компанії, особливо аналітики та інженери з обробки даних, також стикалися з труднощами у встановленні зв’язків між розрізненими даними. Їм була потрібна аналітична платформа, яка охоплювала б безліч джерел, змогла забезпечити гнучку продуктивність і дозволила працювати в хмарі.

Визначивши свої пріоритети, Red Hat відмовилася від послуг низки платформ бізнес-аналітики і замінила їх на SaaS-рішення – Tableau Online в комплексі з Tableau Blueprint для управління стратегією розгортання.

Як наслідок, Red Hat збільшила кількість користувачів Tableau з 50 до більш ніж 4500 протягом першого року, що вдвічі перевищило очікування щодо впровадження протягом перших трьох місяців. Завдяки переходу від використання декількох інструментів до одного, співробітники стали краще інформовані, що дозволило їм ухвалювати швидкі і впевнені рішення, що підвищують ефективність і результати роботи.

Тепер у компанії Red Hat розширенню можливостей для залучення і навчання сприяє нова посада, яка входить до складу команди з корпоративних даних та аналітики – Tableau Enablement Lead.

Під час впровадження Tableau компанія Red Hat використала Tableau Blueprint для керування процесом розгортання

Blueprint допоміг фахівцям із аналітики встановити чіткі вимоги і процеси для управління, кваліфікації, співпраці тощо.

Tableau Blueprint дозволив більш ефективно розгорнути систему, і це змінило наше уявлення про Tableau у майбутньому.

– Wes Gelpi, Senior Manager of Business Intelligence & Analytics.

Створення стратегії и виховання лідерів у галузі даних

Насамперед була розроблена оптимальна стратегія і сформовані команди, які включали в себе нову організаційну модель. Розподіливши лідерів у галузі даних по бізнес-підрозділах, Red Hat змогла одночасно розгорнути рішення в масштабах всього підприємства і створити культуру роботи з даними в компанії.

Tableau Enablement Lead фокусується на розширенні спільноти Red Hat, залучаючи ентузіастів даних для участі в заходах, проводячи навчання і пропонуючи досвід у ролі експерта “на вимогу”. Ці заходи дозволили збільшити кількість співробітників, які використовують дані для ухвалення рішень. Нині в компанії налічується більше 4 500 користувачів Tableau. Очікується, що більш широка модель самообслуговування забезпечить стабільність і підвищить довіру до інформації, якою вони діляться і яку споживають.

За три місяці затребуваність Tableau виросла вдвічі та перевершила всі очікування

Всього джерел даних Red Hat було понад 60, включаючи Google Sheets, Excel та інші операційні платформи. Спільне використання цих каналів тягло за собою безліч помилок і ускладнювало пошук важливої ​​інформації. Для перенесення робочих навантажень у хмару була потрібна відмовостійка аналітична платформа з мінімальними вимогами до обслуговування або моніторингом серверів, яку могли б використовувати всі співробітники.

Команда Enterprise Data and Analytics прагнула скоротити необхідність у підтримці локального розгортання через брак персоналу, часу і фінансових ресурсів. Tableau Online відмінно закрила ці вимоги, оскільки не вимагає настройки сервера і управління оновленнями. Команда Red Hat могла плавно додавати користувачів в Tableau в міру необхідності.

Спільне використання командою дашборда в Tableau Online сприяло органічному збільшенню обсягу аналітичних даних і потроїло базу користувачів. Завдяки тому, що з даними змогли працювати самі співробітники, компанія Red Hat поліпшила свої процеси, операції, добір персоналу та обслуговування клієнтів.

Зараз компанія Red Hat реалізує програми, спрямовані на мотивацію і зміну ставлення керівників, менеджерів і співробітників до даних. Програма з підвищення грамотності у галузі даних поєднує в собі навчання по спеціалізованих навчальних програмах і розвиток навичок критичного мислення. У компанії навіть є спеціальний трек для чемпіонів по роботі з даними.

Ці чемпіони даних допоможуть підняти культуру даних у Red Hat. Ця прихильність формує ставлення до даних на всіх рівнях, у різних підрозділах та місцях.

– Mandy Elliott, Chief of Staff and Strategy.

Використання Tableau відстежується керівником відділу впровадження спільно з командою з корпоративних даних та аналітики. Вони вивчають дані про використання дашборда в різних бізнес-підрозділах і регіонах, щоб визначити, коли пропонуються тренінги та семінари – це допомагає зіставити їх із потребами користувачів.

Red Hat встановлює пріоритет звітності в Tableau для керівників

Щоб мінімізувати час і ресурси, які раніше витрачалися на ручну розробку щотижневих, щомісячних і щоквартальних звітів для керівників, команда з корпоративних даних та аналітики розробила основні дашборди в Tableau для підвищення наочності роботи.

Попередньо команда аналітиків тісно співпрацювала з керівниками всіх підрозділів, щоб забезпечити достовірність і точність відображення важливих даних.

Для того, щоб зрозуміти, як керівники використовують дані, з ними проводилися особисті зустрічі. Це грунтовно допомогло в розробці дизайну дашбордів і в складанні їхнього змісту.

Після випуску дашборда для керівників команда аналітиків зазначила, що відвідуваність системи виросла в декілька разів. Це свідчило про зростання довіри до даних і, як наслідок, повсякденного використання даних на нарадах і в індивідуальних завданнях.

Tableau надала нашим спеціалістам із даних та аналітики можливість працювати разом ефективніше. Ми очікуємо, що сила цих багатофункційних даних допоможе нам у досягненні наших бізнес-цілей.

– Mandy Elliott, Chief of Staff and Strategy.

Джерело: Tableau

З питань придбання продуктів Tableau звертайтеся до наших фахівців +380 (44) 383 4410 або sales@softico.ua