Компанія Acronis представила щорічний звіт Acronis Cyberthreats Report за 2022 рік, в якому міститься детальний огляд тенденцій та загроз кібербезпеки у всьому світі.

Ключові тенденції кіберзагроз на 2021 рік та прогнози на 2022 рік

Крім зростаючої ефективності кіберзлочинців та впливу на MSP та малий бізнес, звіт Acronis Cyberthreats Report 2022 показує:

  • Фішинг залишається головним вектором атак. 94% шкідливих програм доставляються електронною поштою – використовуючи методи соціальної інженерії, щоб обманом змусити користувачів відкривати шкідливі вкладення або посилання. Він, як і раніше, продовжує швидко рости: тільки цьогоріч в Acronis повідомили про блокування на 23% більше фішингових листів і на 40% більше шкідливих листів у третьому кварталі порівняно з другим кварталом того ж року.
  • Творці фішингу вигадують нові хитрощі, переходячи в месенджери. Тепер нові хитрощі, орієнтовані на OAuth та інструменти багатофакторної автентифікації (MFA), дозволяють зловмисникам захопити облікові записи. Щоб уникнути поширених інструментів захисту від фішингу, вони будуть використовувати текстові повідомлення, Slack, чати Teams та інші інструменти для атак, як компрометація корпоративної електронної пошти (BEC).
  • Програми-вимагачі, як і раніше, залишаються загрозою №1 – як для великих компаній, так і для малих і середніх підприємств. До особливо важливих цілей належать державний сектор, охорона здоров’я, промисловість та інші критично важливі організації. Але, незважаючи на нещодавні арешти, програми-вимагачі продовжують залишатися однією з найприбутковіших кібератак сьогодні. Acronis прогнозує, що збитки від програм-здирників перевищать 20 мільярдів доларів до кінця 2021 року.
  • Криптовалюта серед улюблених інструментів зловмисників. Інфостилери та шкідливі програми, що змінюють адреси цифрових гаманців, сьогодні стали реальністю. Очікується, що у 2022 році буде більше таких атак, спрямованих безпосередньо на смарт-контракти – на програми, що лежать в основі криптовалюти. Атаки на програми Web 3.0 також здійснюватимуться частіше. А нові і більш витончені атаки, такі як атаки з використанням флеш-кредитів, дозволять зловмисникам вивести мільйони доларів із пулів криптовалюти.

Звіт Acronis Cyberthreats Report 2022 заснований на аналізі даних про атаки та загрози, зібрані глобальною мережею центрів Acronis CPOC, які відстежують та досліджують кіберзагрози в режимі 24/7. Дані про шкідливе програмне забезпечення були зібрані більш ніж із 650 000 унікальних кінцевих точок по всьому світу, на яких працює Acronis Cyber Protect – або як клієнт MSP, що використовує рішення, або як компанія, яка використовує рішення. Наприкінці року оновлення охоплює атаки, націлені на кінцеві точки, виявлені в період із липня по листопад 2021 року.

Джерело Acronis

З питань придбання рішень Acronis звертайтеся до наших спеціалістів +380 (44) 383 4410 або sales@softico.ua.