Правила Microsoft Customer Agreement. Деякі правила застосовуються не до всіх продуктів і програм. Скористайтеся порадами під час вибору програми. 

Доступність


Використовуйте таблицю нижче, щоб дізнатися, які продукти Windows Server Standard, Datacenter та Essentials доступні з програмами.
ТоварMKAДоступна датаАтрибут програми
Windows Server 2019 Essentials   ✅10/18
Windows Server 2022 Active Directory Rights Management Services CAL   ✅8/21
Windows Server 2022 Active Directory Rights Management Services External Connector   ✅8/21
Windows Server 2022 CAL   ✅8/21
Windows Server 2022 Datacenter (16-packs of Core Licenses)   ✅8/21
Windows Server 2022 Datacenter (2-packs of Core Licenses)   ✅8/21
Windows Server 2022 External Connector   ✅8/21
Windows Server 2022 Remote Desktop Services CAL (Device and User)   ✅8/21
Windows Server 2022 Remote Desktop Services External Connector   ✅8/21
Windows Server 2022 Standard (16-packs of Core Licenses)   ✅8/21
Windows Server 2022 Standard (2-packs of Core Licenses)   ✅8/21

Примітка: До ліцензій на підписку Windows Server (ядро, базові та додаткові CAL і SL), придбані через CSP, застосовуються інші умови, описані в розділі Передплати сервера для Azure даних умов.

Умови продукту:

Містить додаткову інформацію, пов’язану з придбанням Продукту, таку як попередні умови купівлі, попередні версії та відповідний пул Продукту.

Загальні умови продукту
Попередня версіяWindows Server 2019 (18 жовтня)
Пул продуктівСервер
АкціїНема

Надбудова Windows Server Premium Assurance

Клієнтам, які шукають правила та умови для Premium Assurance Add-on, слід ознайомитись з Умовами продукту від січня 2018 року (які можна знайти за посиланням https://www.aka.ms/licensingdocs ) .

Права використання


Ідентифікує Ліцензійні умови для кожного Програмного продукту, включаючи Універсальні ліцензійні умови, застосовні Ліцензійні моделі та будь-які Ліцензійні умови для конкретного продукту. Посилання ліцензійної угоди Клієнта на “Права використання” стосуються умов, включених до розділу “Права використання” у кожному розділі про Програмний продукт.
Права використання
Умови ліцензії Універсальні ліцензійні умови для всього програмного забезпечення
Остання версіяDatacenter на Standard абоіEssentials, Standard на Essentials (для версій 2008 R2 та більш ранніх див. Умови для продуктів – вересень 2018 р.)
Вимоги до доступу зовнішніх користувачівКлієнтські ліцензії або зовнішній конектор
Вбудовані технологіїНема
СповіщенняІнтернет-функції, H.264 та/або VC-1, захист від шкідливих програм

Додаткові умови для Windows Server 2019 Essentials

Обмеження щодо використання

 1. Будь-коли Клієнт може використовувати запущений варіант серверного програмного забезпечення в кожному із физичних OSE і в одному віртуальному OSE.
 2. Клієнт повинен запускати серверне програмне забезпечення в домені, де Active Directory сервера налаштований як (i) контролер домену (єдиний сервер, який містить усі ролі гнучкого єдиного майстра операцій (FSMO)), (ii) корінь домену, (iii) не бути дочірнім доменом та (iv) не мати жодних цільових зв’язків з іншими доменами. Якщо серверне програмне забезпечення використовується у віртуальній OSE, екземпляр у фізичній OSE може використовуватися тільки для запуску програмного забезпечення віртуалізації обладнання, надання послуг віртуалізації обладнання або запуску програмного забезпечення для керування та обслуговування середовища операційної системи на ліцензійному сервері. Цей Примірник не повинен відповідати вимогам пунктів (I) – (iv) вище.

Використання серверного програмного забезпечення

Обліковий запис користувача – це унікальне ім’я користувача з відповідним паролем, створене за допомогою консолі Windows Server 2019 Essentials Console. Клієнт може використовувати до 25 облікових записів користувачів. Кожен обліковий запис користувача дозволяє вказаному користувачеві отримувати доступ та використовувати серверне програмне забезпечення на цьому сервері. Він може перепризначити обліковий запис користувача від одного користувача до іншого, якщо перепризначення не відбудеться протягом 90 днів після останнього призначення.

Windows Server 2019 Essentials Connector

Клієнт може інсталювати та використовувати програмне забезпечення Windows Server 2019 Essentials Connector не більше ніж на 50 пристроях одночасно. Він може використовувати це програмне забезпечення лише разом із серверним програмним забезпеченням.

Доступ до служб управління правами Windows Server Active Directory

Клієнт має придбати Windows Server 2022 Active Directory Rights Management Services CAL для кожного облікового запису користувача, через який користувач прямо або опосередковано отримує доступ до функцій Windows Server 2022 Active Directory Rights Management Services.

Контейнери Windows Server без ізоляції Hyper-V з Windows Server 2022 Standard і Datacenter

Клієнт може використовувати будь-яку кількість OSE, інстанційних як контейнери Windows Server без ізоляції Hyper-V на Ліцензійному сервері.

Windows Server Datacenter: Azure Edition

Обмеження використання

Клієнт може використовувати Windows Server Datacenter: Azure Edition лише як операційну систему для віртуалізації на Microsoft Azure та Azure Stack.

Обробка даних Windows Server Products

Microsoft буде контролювати Персональні дані, оброблювані у зв’язку з використанням користувачем продуктів Windows Server. Коли Microsoft є контролером, Microsoft буде обробляти Персональні дані у відповідності до Положення про конфіденційність Microsoft (aka.ms/privacy), і умови Доповнення про захист даних не застосовуються. Подробиці про обрабку Персональних даних пов’язаних з продуктами Windows Server і параметрами конфігурації Клієнта див. в документації до Продукту.

Додаткове програмне забезпечення

Windows Server 2022
Інструмент міграції AD
Утиліта GBUNIECN.EXE

Ліцензійна модель


На одне ядро/CAL

Ліцензії на сервер (на ядро)

 1. Клієнт може використовувати серверне програмне забезпечення на Ліцензованому сервері за умов придбання достатньої кількості ліцензій на сервер, як описано нижче.
 2. Кількість необхідних ліцензій відповідає кількості фізичних ядер на ліцензованому сервері, за умов, що на один фізичний процесор приходится не менше 8 ліцензій, а на один сервер – не менше 16 ліцензій.
 3. Datacenter edition дозволяє використання серверного програмного забезпечення в будь-якій кількості OSE на ліцензованому сервері.
 4. Стандартна версія:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            -Стандартна версія дозволяє використання серверного програмного забезпечення у двох OSE на ліцензованому сервері.
  – Стандартна версія дозволяє використання одного робочого варіанта серверного програмного забезпечення у фізичному OSE на Ліцензованому сервері (в доповнення до двох віртуальних OSE), якщо фізичний OSE використовується виключно для розміщення та управління віртуальними OSE.
  – Клієнт може призначити додаткові стандартні версії Ліцензії на Ліцензований сервер у кількості, що дорівнює зазначеній у пункті 2 вище, та використовувати серверне програмне забезпечення у двох додаткових OSE на Ліцензованому сервері.
 5. За умови, що загальна кількість ліцензій і фізичних ядер залишається незмінною, перепризначення ліцензій дозволено у час, коли Клієнт перерозділює одну одиницю устаткування.
 6. В якості разової можливості призначення базових CAL на користувача або пристрій, кількість базових CAL може бути виділено для екземпляра серверного програмного забезпечення на одному сервері (режим “на сервер”), щоб дозволити одночасний доступ до цього екземпляра таку ж кількість користувачів або пристроїв.

Ліцензії на сервер (на ядро) – Ліцензування з окремих віртуальних OSE

Доступна лише для ліцензій на підписку або ліцензій з активним Software Assurance. Усі CAL, які використовуються для доступу до програмного забезпечення в рамках цієї моделі, також мають бути придбані як ліцензії на підписку або активну Software Assurance.

 1. Клієнт може використовувати серверне програмне забезпечення в одному Віртуальному OSE на Ліцензованому сервері за умови придбання достатньої кількості ліцензій на сервер, як описано нижче.
 2. Кількість необхідних Ліцензій дорівнює кількості Віртуальних ядер у Віртуальному OSE, але не менше 8 Ліцензій на Віртуальне OSE та 16 Ліцензій на Клієнта.
 3. Клієнт може перепризначити будь-яку зі своїх Ліцензій на будь-який зі своїх Ліцензованих серверів, розташованих у межах однієї серверної системи, стільки разів, скільки потрібно. Клієнт також може перепризначати ці Ліцензії з однієї серверної мережі в іншу, але не на короткостроковій основі (тобто не протягом 90 днів після останнього призначення).

Доступ до ліцензій

 1. За винятком випадків, описаних тут і вказаних у Ліцензійних умовах конкретного продукту, потрібні CAL або еквівалентні CAL ліцензії для доступу до всього серверного програмного забезпечення.
 2. CAL не потрібні для доступу з іншого ліцензованого сервера.
 3. CAL не потрібні для доступу до серверного програмного забезпечення, яке виконує Web Workload або HPC Workload.
 4. CAL не потрібні для доступу на фізичному OSE, який використовується виключно для розміщення та управління віртуальними OSE.

Спеціальні сервери

Ліцензії на сервер (за одиницю)

Клієнт може використовувати один екземпляр серверного програмного забезпечення у фізичному OSE або віртуальному OSE на ліцензованому сервері для кожної придбаної серверної ліцензії.

Лише ліцензії на підписку або ліцензії з активною Software Assurance: При ліцензуванні за допомогою віртуального OSE Клієнт може перепризначати будь-яку зі своїх Ліцензій на будь-якому зі своїх Ліцензованих серверів, розташованих в межах однієї серверної системи, скільки потрібно. Клієнт також може перепризначати ці Ліцензії з однієї серверної мережі в іншу, але не на короткостроковій основі (тобто не протягом 90 днів після останнього призначення).

Ліцензійний доступ 


Ліцензії клієнтського доступу можуть бути призначені користувачам або пристроям, залежно від ситуації. Користувальницька CAL дозволяє одному користувачеві отримати доступ до відповідної версії серверного програмного забезпечення або ранішим версіям серверного програмного забезпечення з будь-якого пристрою. CAL пристрою дозволяє отримати доступ до відповідних версій серверного програмного забезпечення або раніших версій серверного програмного забезпечення з одного пристрою будь-яким користувачем. CAL надають доступ до серверного програмного забезпечення, яке працює лише на ліцензованих серверах Клієнта.

Доступ до серверного програмного забезпечення

Ліцензія базового доступу
Windows Server 2022 CAL
Підписка на Windows Server для Azure CAL
Microsoft 365 F3 Користувальницький SL
Ліцензія, еквівалентна CAL (див. розділ “Еквівалентність CAL і ML”)

 

Ліцензія на адитивний доступ
Windows Server 2022 Remote Desktop Services CAL
Windows Server 2022 Remote Desktop Services User SL

*Також потрібно використовувати Windows Server для розміщення графічного інтерфейсу користувача (за допомогою функції Windows Server 2022 Remote Desktop Services або іншої технології).

Додаткові функціональні можливості Windows Server 2022 Rights Management Services CAL

Служба управління правами Windows Server 2022

Ліцензія на адитивний доступ
Windows Server 2022 Active Directory Rights Management Services CAL
Azure Захист інформації P1 Користувач SL
Еквівалентна ліцензія CAL (див. розділ “Еквівалентність CAL і ML”)

Додаткові функціональні можливості Microsoft Identity Manager User CAL

Функції Microsoft Identity Manager 2016

Ліцензія на адитивний доступ
Microsoft Identity Manager 2016 User CAL
Azure Active Directory Premium (P1 і P2) Користувач SL
Еквівалентна ліцензія CAL (див. розділ “Еквівалентність CAL і ML”)
Базова ліцензія доступу
Зовнішній конектор Windows Server 2022

Додаткові можливості ліцензій зовнішнього конектора служб віддалених робочих столів Windows Server 2022

Функції Microsoft Application Virtualization для Remote Desktop Services і Windows Server 2022 Remote Desktop Services

Ліцензія на адитивний доступ
Зовнішній конектор служб віддалених робочих столів Windows Server 2022

*Також потрібно використовувати Windows Server для розміщення графічного інтерфейсу користувача (за допомогою функції Windows Server 2022 Remote Desktop Services або іншої технології).

Додаткові функції ліцензій зовнішнього конектора Windows Server 2022 Rights Management Services

Служби управління правами Windows Server 2022

Ліцензія на адитивний доступ
Windows Server 2022 Active Directory Rights Management Services Зовнішній конектор

Додаткові функції ліцензій зовнішнього конектора Microsoft Identity Manager

Функції Microsoft Identity Manager 2016

Ліцензія на адитивний доступ
Зовнішній конектор Microsoft Identity Manager 2016

*Також потрібний для будь-якого зовнішнього користувача, для якого програмне забезпечення видає або керує ідентифікаційною інформацією (за відсутності Microsoft Identity Manager 2016 CALs).