Вдосконаліть свій дашборд

8. Використовуйте підказки, історію в вашій історії

Після того, як ви закінчили роботу над дизайном, подивіться на підказки. Вони допоможуть зробити ваш дашборд більш зрозумілим.

Tableau заповнює спливаючі підказки автоматично, але ви можете легко налаштувати їх, клацнувши Робочий лист> Підказка.

Наприклад, ось підказка для переглядів сторінок веб-сайту:

Ви можете розмістити вгорі підказки найважливіший елемент.

Ось як виглядає змінена карта:

Рада для професіоналів: деякі люди також використовують спливаючі підказки, щоб розповісти міні-історію.

Наприклад, ось підказка про нафтових вишках

Якщо ви використовуєте цей підхід, переконаєтеся, що це має сенс для всіх даних в вашій уяві. Наприклад, вам не потрібна фраза зі спливаючою підказкою, в якій мовиться: «Станом на 15.10.2002, в Італії була 1 нафтова вишка».

9. Усуньте безлад

Зробіть крок назад і розгляньте свій дашборд з точки зору того, хто його ніколи не бачив. Кожен елемент повинен служити меті. Якщо заголовок, умовне позначення або мітка осі не потрібні – не використовуйте це.

Переконайтеся, що у вас не більше двох колірних палітр в одній панелі; в ідеалі, тільки одна палітра, якщо ваші дані кількісні, тобто вони виражають діапазон.

                       До                                                                                Після
Порада для професіоналів: якщо ваш дашборд вимагає більше порожнього простору, розгляньте плаваючий макет. Якщо ви вирішите його використовувати, надайте своєму дашборду певний, фіксований розмір, щоб створений об’єкт залишався на місці.
Якщо розмір вашого дашборда змінюється (наприклад, через те, що ви використовували автоматичну зміну розміру), цей плаваючий елемент може бути розташований не там, де ви планували його розмістити.
Плиточна розкладка                                                     Плаваюча розкладка

10. Перевірте свою панель

В якості частини вашого остаточного тестування переконайтеся, що мітки орієнтовані так, щоб їх можна було легко прочитати:

Погляньте на всі заголовки на дашборді – чи використовують вони паралельну конструкцію і чи послідовно написані?

Коли ви закінчите свій дашборд, пройдіться по ньому як ваш клієнт. Як і в будь-якому успішному проекті, гарне тестування є ключовим. Коли ви дізнаєтеся, як читається дашборд, ви зможете покращити і оновити його.

З питань придбання рішень Tableau звертайтеся до наших фахівців 0 800 75 01 34 або sales@softico.ua