Bridgestone аналізує ефективність бізнесу з будь-якого місця та у будь-який час.

Щоб отримати інформацію на основі даних, достатньо всього кілька хвилин, а не дві-три години.

50% співробітників використовують Tableau для прийняття рішень на основі даних.

Bridgestone – світовий лідер у сфері створення новаторських шинних конструкцій. Завдяки постійним інвестиціям у наукові дослідження та розробки, компанія створила нові продукти, такі як енергоефективні шини, що підвищують економію палива.

Філософія компанії Bridgestone дозволяє створювати найкращі продукти та покращувати якість життя суспільства.

Така філософія діє і в Bridgestone Sales Thailand. Компанія є регіональним торговим підрозділом Bridgestone, і за допомогою Tableau та партнера G-able вона пройшла через процес впровадження корпоративної культури даних. Tableau замінило електронні таблиці, що дозволило співробітникам глибше вивчити дані.

Створення лідерів Tableau

Раніше для аналізу даних співробітники покладалися на електронні таблиці, але можливості аналізу були обмежені і доводилося витрачати час на консолідацію даних з різних джерел, таких як ERP компанії Bridgestone.

“Як і багато компаній, ми починали працювати традиційно, але в результаті нам знадобився інструмент, який допоміг би нам проводити глибшу аналітику. Ми розглядали кілька рішень, і Tableau виявилося тим, що відповідав усім нашим вимогам”, – каже Khun Singhadet Chamnannak, менеджер ІТ-відділу Bridgestone Sales (Таїланд). “Перевага Tableau в тому, що воно дуже динамічне і дозволяє користувачам надавати дані на запит. Тому, коли у керівництва виникає запит, будь-який користувач може подивитися на дашборд і швидко надати інформацію”.

Компанія Bridgestone співпрацювала з G-able, оскільки їй був потрібен регіональний експерт для реалізації проекту та допомоги у його впровадженні. Під час проведення аналізу чи складання звіту співробітники завжди використовували електронні таблиці. Щоб долучити їх до Tableau, G-able проводила тренінги та навчальні курси, аби показати їм переваги та допомогти навчитися користуватися системою.

На початковому етапі впровадження, Tableau Desktop було встановлено у відділі планування ресурсів та фінансовій групі. Раніше ці підрозділи проводили щоденний аналіз в електронних таблицях, що дозволило стати частиною проекту. Зараз вони є прихильниками Tableau та підтримують інших користувачів по всьому підприємству. Також було впроваджено Tableau Server, це дозволяє мобільним командам, таким як відділ продажу, отримувати доступ до аналітичних даних з будь-якого місця та в будь-який час.

Збільшення якості даних

Однією з переваг Tableau є можливість об’єднання даних із різних джерел, що дозволяє Bridgestone аналізувати та візуалізувати дані в одному місці. Сюди входять дані, що зберігаються в SAP, а також дані про маркетинг та продаж, які зберігаються у файлах CSV та Excel.

Скорочення часу, що витрачається на щоденну аналітику, склало 50%, що дозволило заощаджувати до двох з половиною годин на день. Крім того, 148 користувачів Tableau можуть співпрацювати з єдиним джерелом даних. Вони також можуть використовувати дані для створення та оновлення своїх дашбордів, а не звертатися до ІТ-відділу.

Khun Singhadet Chamnannak зазначив, що використання Tableau значно підвищило результативність роботи працівників.

Одним з основних показників, які відстежуються компанією Bridgestone, є конверсія клієнтів у результаті продажу та маркетингових заходів, і за допомогою Tableau співробітники змогли відслідковувати це в режимі реального часу та виявляти можливості для збільшення продажу. Наприклад, Bridgestone може легко побачити, які SKU добре продаються у кожному регіоні, та використовувати ці дані для оптимізації стратегій продажу та маркетингу. Bridgestone також може більш точно прогнозувати потреби клієнтів та забезпечувати виробництво потрібної продукції.

“Якщо ви хочете бути лідером на ринку, очевидно, що дані є ключовим фактором успіху. Проблема полягає в тому, як аналізувати дані найбільш простим та ефективним способом, і Tableau – це той інструмент, який допоможе у цьому”, – сказав Khun Singhadet Chamnannak .

Джерело Tableau