Аеропорти Дубая є найбільш завантаженими у світі з погляду міжнародного пасажиропотоку. Працюючи 24/7, Dubai International (DXB) і Dubai World Central (DWC) обслуговують мільйони клієнтів щороку.

Mohammed Farhaz, Senior Manager of Aviation Business Analytics, розповідає про те, як компанія Tableau допомогла виявити нові джерела доходу і підтримувати постійну роботу дубайських аеропортів.

Яку роль відіграють дані та аналітика в аеропортах Дубая?

Сьогоднішні операції в аеропортах містять безліч різних систем і служб. Дані та аналітика відіграють центральну роль у процесі аналізу, допомагаючи зрозуміти і поліпшити кожен аспект цих систем, починаючи від часу очікування в черзі на реєстрацію або розташування магазинів, закінчуючи своєчасним прибуттям і відльотом рейсів. Це також допомагає відслідковувати тенденції у галузі комерційної авіації і визначати нові маршрути або пункти призначення.

З якими проблемами даних стикалися працівники відділу авіаційної бізнес-аналітики аеропорту до Tableau?

До Tableau більшість процесів обробки даних не були автоматизовані. Це означало, що аналітики витрачали багато часу на повторення одних і тих же завдань щодня, щотижня або щомісяця. Наприклад, щоб надати вищому керівництву останні дані про трафік в аеропорту, доводилося вручну вносити інформацію в Excel і оновлювати звіт щотижня. Крім цього, такий формат не дозволяв виявити важливі дані про польоти/трафік. Це означало, що потенційні можливості для поліпшення роботи втрачалися.

Ми можемо легко вивчити дані глобальної теплокарти, щоб побачити останні тенденції. Такий підхід дає нам можливість озвучувати переконливі пропозиції для авіакомпанії протягом декількох годин.

– Mohammed Farhaz, Senior Manager of Aviation Business Analytics

Як перехід на Tableau вирішив ці проблеми?

Тепер більшість процесів повністю автоматизовані, що дозволяє заощадити сотні людино-годин на місяць. Дані надходять у бази даних SQL-сервера, попередньо обробляються в Alteryx, а потім направляються безпосередньо в Tableau. Це дозволяє оновлювати дані натисненням однієї кнопки. Після створення нової панелі моніторингу її більше не потрібно оновлювати або підтримувати вручну. Співробітники можуть отримати доступ до даних у будь-який час.

Акцент Tableau на візуальній аналітиці, особливо на картографії, значно спрощує сприйняття тенденцій і закономірностей у даних. Tableau дозволяє максимально ефективно використовувати географічні дані. Вбудоване геокодування та інтерактивні карти роблять геопросторовий аналіз доступним для всіх, без необхідності використання спеціалізованого програмного забезпечення.

Як відділ авіаційної бізнес-аналітики використовує Tableau для залучення нових джерел доходу?

Основна мета команди з розвитку бізнесу – залучити в аеропорт нові авіалінії і нові види діяльності. Для цього необхідно побудувати ефективну бізнес-модель, яка б показувала, що потреби пасажирів не задовольняються. Наприклад, були виявлені значні потоки пасажирів, які летіли непрямим рейсом у Дубай через інші аеропорти. Це відкриття допомогло знайти і створити нові ринкові можливості для пасажирів, які раніше не були охоплені.

Раніше для отримання подібних висновків була потрібна величезна кількість обчислень, однак тепер авіаційні бізнес-аналітики можуть досліджувати дані за допомогою Tableau. Це означає, що щомісяця інформація про квитки з бази даних Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA) оновлюється автоматично. Аналітики можуть легко вивчити дані на глобальній тепловій карті, щоб відзначити останні тенденції. Такий підхід допомагає отримати дані, необхідні для створення актуальних пропозицій авіакомпаній за лічені години, водночас як раніше для цього потрібні були б кілька днів ручної аналітичної роботи.

Як Tableau допомагає покращити щоденні бізнес-операції?

Аеропорти Dubai International (DXB) і Dubai World Central (DWC) працюють 24/7, тоді, як у багатьох інших аеропортах є періоди оффлайн або комендантська година. З огляду на цю особливість, планування має працювати безперебійно і цілодобово.

Одна з найбільших загроз для цього – погана погода, яка може швидко викликати серйозні збої. На щастя, можна використовувати Tableau. Коли відділ метеорології видає попередження про погіршення погоди, відділ авіаційної бізнес-аналітики аналізує розклад на заданий період і визначає ті авіакомпанії, які виконують кілька рейсів, у межах цього вікна. Це дозволяє заздалегідь перенести або скасувати рейси і за рахунок меншої кількості рейсів збільшити попит, щоб звести до мінімуму наслідки таких перебоїв, зберігаючи при цьому стандарти зв’язку і обслуговування клієнтів.

Джерело: Tableau

З питань придбання продуктів Tableau звертайтеся до наших спеціалістів +380 (44) 383 4410 або sales@softico.ua