Минулого тижня були оголошені переможці конкурсу Iron Viz 2021.

Andy Cotgreave, Technical Evangelist. Director, Tableau пропонує перелік найбільш вражаючих і багаторазово використовуваних речей у дашбордах від 10 найкращих учасників конкурсу 2021 року.

  1. Не бійся “нудних” гістограм

Під час створення дашборда може виникнути спокуса використання нестандартних діаграм із «вау» ефектом. Однак не забувайте, що у вас є аудиторія, яка хоче зрозуміти ваш графік. Із цієї причини іноді можливо краще дотримуватися базових типів діаграм, простих для сприйняття. До прикладу, дашборд “Great British Bake Off” містить тільки лінійні діаграми і варіації точкових графіків, і, тим не менше, кожна з них досить хороша.

Visualization of dot plot depicting the age of the contestants on The Great British Bakeoff

  1. Іноді складні діаграми вражають іншими способами

Робота Сема Парсонса була божевільною в плані призначених для користувача діаграм і використання Tableau. Він навмисне пожертвував швидкою читабельністю в гонитві за складними типами діаграм. Оцінка Iron Viz – це дизайн, історія та аналіз. Дизайн може містити майстерність роботи з Tableau, і Сем по праву отримав за це найвищий бал. Крім того, його аналіз і історія були винятковими. Він черпав натхнення в National Geographic і FT, і хотів створити щось таке, що можна було б прочитати і глибоко відчути.

Visualization of elaborate curvy chart showing every scene from the Marvel Cinematic Universe in chronological order

  1. Колір: використовуйте з розумом

Правильне використання кольору при візуалізації даних – важливе вміння. Новички у цій галузі часто схильні переборщувати. Вся перша десятка використовувала колір зважено і стримано. Наприклад, як в аналізі кінематографічного всесвіту Marvel Брайана Мура.

Visualization with a light grey background with red and dark grey bar charts comparing the percentage of words delivered by white males versus females and persons of color in Marvel movies

  1. Історії не обов’язково повинні бути довгими: подумайте про кнопки навігації

У Ten Seconds of Glory” все було на одному екрані. Автор також вмістив кілька сюжетних ліній, але зробив це за допомогою кнопки дашборда і декількох дашбордів.

Image of a dashboard button that allows the viewer to navigate between six distinct dashboards in Tableau

  1. Радарні діаграми – #dataviz guilty pleasure

Радарні карти мають серйозні недоліки. Про це добре відомо. І все ж вони залишаються #dataviz guilty pleasure. Область, яку створює радар, дуже ефективна, навіть якщо це штучна конструкція. Незважаючи на свої проблеми, вони широко використовуються в медичній сфері, для якої вони більш ефективні, ніж гістограми паралельних координатних діаграм.

Visualization of a blue and red radar chart of the top 10 most danceable New Jack songs surrounded by text showing the danceability score for each song

  1. Приклад аналізу, дизайну та історії в одному матеріалі

Iron Viz – це додавання тонких і вражаючих деталей в вашу роботу. Фаворитом у цьому списку став аналіз Лізи Трескотт “RuPaul’s Drag Race Lip Syncs”. На перший погляд, ви можете не помітити, що межа між синім оглядом і білої деталлю є чимось особливим. Але коли ви заглибитися в аналіз, ви побачите, що ця межа заснована на даних. Фактично, це основна частина аналітики.

Light blue, white, and purple visualization that shows the number of different dance moves done by contestants

Пропонуємо відвідати галерею Iron Viz на Tableau Public, щоб переглянути всі роботи, які брали участь у конкурсі Iron Viz цьогоріч.

Джерело Tableau

З питань придбання продуктів Tableau звертайтеся до наших спеціалістів +380 (44) 383 4410 або sales@softico.ua.