Невеликі компанії все частіше стають цілями кіберзлочинців. Через обмежені бюджети на кібербезпеку малий бізнес часом не може дозволити собі провідні рішення для захисту, використовує застаріле програмне забезпечення та не має достатньо коштів для найму ІТ-персоналу.
Крім цього, через менші обсяги даних та грошей може здатися, що невеликі та домашні офіси становлять менший інтерес для кіберзлочинців, але це помилкове враження.
Однією з найпоширеніших загроз для малого бізнесу є викрадення конфіденційних даних, особливо банківської та платіжної інформації. Це може статися через фішинг або злам облікових записів співробітників. Кіберзлочинці вміло маскують свої фішингові повідомлення під офіційні листи чи повідомлення від банків, державних органів та інших установ, а користувачам стає все складніше розпізнавати ці складні кібератаки.
Крім цього, зловмисники можуть атакувати особисті пристрої співробітників, щоб через них отримати доступ до корпоративних систем. Іншою поширеною загрозою є фізичні крадіжки пристроїв персоналу, які за умов недостатнього захисту можуть призвести до витоку конфіденційних даних.
Подібні загрози небезпечні для підприємств, оскільки можуть призвести не лише до збоїв у роботі бізнесу та фінансових збитків, а й втрати репутації та довіри клієнтів.
Як малому бізнесу мінімізувати ризики
З урахуванням всіх небезпек невеликим офісам не менш важливо подбати про свою кібербезпеку, ніж великим підприємствам. Зокрема варто мінімізувати потенційні ризики для малого бізнесу за допомогою ряду запобіжних заходів, а захист довірити провідним комплексним рішенням, які можуть вчасно виявляти та перешкоджати потраплянню загроз у мережу.
Саме тому спеціалісти компанії ESET підготували рекомендації для малого бізнесу:
- Навчайте співробітників. Деякі атаки важко розпізнати, але це не означає, що тренінги з підвищення цифрової обізнаності непотрібні. Певних загроз у кіберпросторі можна легко уникнути при дотриманні базових правил, зокрема не відкривати підозрілі вкладення, вміти відрізняти фішинговий лист від безпечного та перевіряти отриману інформацію з інших джерел.
- Використовуйте надійні паролі або фрази-паролі для входу в акаунти та пристрої. Мінімальна довжина має становити 12 символів із великою різноманітністю літер, спеціальних символів, великих та малих літер тощо. Тоді як оптимальним вирішенням є використання менеджера паролів, який пропонуватиме вам комбінації та надійно їх зберігатиме, позбавляючи вас необхідності тримати десятки паролів в голові.
- Поєднуйте надійні паролі з багатофакторною автентифікацією, яка допоможе захистити корпоративні облікові записи у разі зламу пароля співробітника.
- Регулярно оновлюйте програмне забезпечення. Кіберзлочинці нерідко використовують раніше відомі уразливості через те, що користувачі не оновлюють програми.
- Розділіть свою мережу на сегменти. Для невеликих офісів це нескладне завдання. Наприклад, створіть окремий гостьовий Wi-Fi та розділіть мережу за допомогою VLAN на два сегменти – приватний і робочий.
- Здійснюйте резервне копіювання даних. На випадок шифрування чи знищення ваших даних важливо мати ефективну стратегію резервного копіювання, щоб уникнути непотрібних затримок у роботі підприємства.
Як забезпечити комплексний захист без значних витрат
Дотримання цих рекомендацій дозволить нейтралізувати деякі вектори поширення загроз, такі як атаки методом підбору паролів або використання відомих уразливостей. Однак кіберзлочинці постійно шукають нові витончені способи отримання доступу до цінних даних та коштів.
Тож малому бізнесу важливо забезпечити комплексний підхід до безпеки, зокрема виявляти загрози ще на етапі проникнення в мережу, захищати важливі конфіденційні дані від перехоплення зловмисниками за допомогою шифрування та використання VPN, а також забезпечити додатковий захист онлайн-платежів.
Усі ці можливості доступні в новому рішенні для комплексного захисту малого бізнесу в умовах складних кібератак – ESET Small Business Security. Зокрема рішення забезпечує захист ноутбуків та комп’ютерів Windows та Mac, мобільних пристроїв та смарт-телевізорів Android, а також серверів Windows Server.
Серед основних функцій – безпека під час використання онлайн-банкінгу та браузера, захист від різних видів кіберзагроз, зокрема програм-вимагачів і фішингу. Крім цього, ESET Small Business Security допомагає захистити дані на випадок втрати пристрою, шифрувати цінну інформацію, а також пропонує надійний VPN та управління паролями.
Варто зазначити, що рішенням легко управляти за допомогою платформи ESET HOME, яка надає доступ до інформації про стан безпеки пристроїв, а також дозволяє вмикати певні функції. ESET HOME доступна через вебпортал та мобільний додаток, що дозволяє контролювати безпеку з будь-якого пристрою.
Джерело: ESET
У разі виникнення додаткових питань, будь ласка, звертайтесь на електронну адресу sales@softico.ua або за телефоном +380 (44) 383 4410.